KONST / Litografier / Färglitografier 14098590
nr 1409 8590
Henri Rousseau
(1844-1910), Frankrike
Färglitografier, Tryckt signatur, 300-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 56x75 cm. Ej signerad
Henri Rousseau (Le Douanier), fransk målare född 1844, död 1910.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 19:46:35
26/7 22:05:00
100 kr
2/8 18:03:29
Henri Rousseau
Läs mer om Henri Rousseau